Rostlinné barvy na vlasy a jejich použití

ROSTLINNÉ BARVY NA VLASY BARVY V HARMONII S PŘÍRODOU

Zdravé, lesklé vlasy a živě zářící barva jsou snem každé ženy. Naše barvy obdaří vlasy nádherným leskem a zábal stimuluje a vyživí také vlasovou pokožku. S rostlinnými barvami můžete svou přirozenou barvu odstínovat, zjemnit, prosvětlit nebo změnit a tím podtrhnout svou osobnost. Může ji používat jak často chcete, nechat ji působit i několik hodin a nijak Vám neuškodí - spíš naopak. To vše bez použití chemie a poškození struktury vlasu.

Rostlinné barvy Logona nabízejí vlasům to nejlepší: natur pur!

Chemické barvy nahrazují, zjednodušeně řečeno, přírodní pigment syntetickým. Proto se může původní barva vlasů úplně změnit.

Přírodní pigmenty mají ve vlasu stabilizační účinek, a proto jsou chemicky barvené vlasy většinou poškozené, bez lesku a často se lámou.

Rostlinné barvy se jako film ovinou kolem každého vlasu a vaše původní přirozená barva určí individuální barevný výsledek.

Jedinečná kompozice rostlin s barvícími a pěstícími účinky dodá vašim vlasům zářivou barevnost, bohatost a lesk.

Přírodní látky. Rostlinné barvy se skládají z různých bylinek, plodů, kůr a ekologicky pěstované heny. Účinné rostlinné pěstící látky - pšeničné proteiny, jojobový olej a bezbarvá hena poskytují vlasům péči již v průběhu barvení, zároveň zabraňují třepení, lámání a vypadávání vlasů, tvorbě lupů a nadměrnému maštění pokožky. Viditelně se zlepšuje struktura, bohatost a lesk vlasů.

Každá barva je jedinečná. Přírodní barvící účinek barev Logona se odvíjí od individualní barvy a struktury vlasů, k barevnému výsledku, který se nedá standardizovat. Jemné nebo velmi světlé vlasy přijímají barvu rychleji a intenzivněji než silné nebo tmavé vlasy.

K získání jistoty, jak bude výsledná barva vypadat, doporučujeme obarvit zkušební pramen.

Intenzita a trvanlivost barvy závisí na způsobu péče a vlastnostech vašich vlasů. Barvy se nedají vymýt, a také zde platí: jak individuelně se barva s vašimi vlasy spojí, tak individuální bude trvanlivost barvy.

• Barvy mají ochrannou známku BDIH „Kontrolovaná přírodní kosmetika“, která podléhá přísným kritériím BDIH a je certifikována nezávislým zkušebním institutem pro tržní ekologii (IMO).

• Neobsahují syntetická barviva, vůně ani konzervační látky.

• Neobsahují peroxidy, amoniak a jiné chemické substance.

• Barví šetrně a dlouhodobě, nepoškozují strukturu vlasu, tak jako chemické barvy s příměsí oxidantů.

• Tyto barvy jsou 100% rostlinného původu.

• Všechny použité suroviny jsou námi pravidelně testovány na přítomnost pesticidů a těžkých kovů.

• Nejsou testovány na zvířatech.

 

Klasika rostlinné barvy Logona v práškové formě.

Již skoro 30 let jsou ženy okouzleny a nadšeny: Logona rostlinnými barvami v práškové formě.

Naše barvy vám poskytují deset jedinečných odstínů od zářivé zlaté blond po sametově lesklou černou. Jsou směsí jemně rozemletých barvících rostlin, obohacených pšeničným proteinem a jojobovým olejem z kontrolovaného biologického pěstování. Obsahují v závislosti na barevném odstínu rozdílné kombinace a poměry: henu z kontrolovaného biologického pěstování, casia, ořechové skořápky, indigo, šípek, kořen rebarbory a rathanu, kávu, kurkumu a červenou řepu.

Jak na to? Sypkou barvu smícháte s vodou (pokud chcete intenzivnější barvu, tak použijte od tmavších tónů horký černý čaj nebo přefiltrovanou silnou kávu) na jemnou kašičku. Nemusíte již nic přidávat pšeničné proteiny a jojobový olej, které pěstí a vyhlazují vlasy, jsou již namíchány v barvě. Před tím něž si obarvíte celou hlavu, byste měly provést nejprve zkoušku na skrytém pramínku vlasů. Pokud jste s výsledkem spokojeni můžete začít ve velkém.

2. Buďte tvůrčí.

Pokud Vás baví trochu experimentovat, můžete kombinovat různé odstíny barev. V okruhu červených a hnědých tónů jsou možné všechny barevné nuance. Černou barvou lze ztmavit odstíny oříškové, kaštanové a mahagonové. Smícháním zlaté blond a sahary vytvoříte odstíny do červena.

Inovace. Rostlinné barvy Logona Color krém k okamžitému použití. Vyčarují ty nejkrásnější barvy přírody ještě snadněji a pohodlněji.

Jsou světově ojedinělé díky svým vlastnostem a vhodně doplňují oblíbené barvy v práškové podobě.

Díky jejich vynímečnému složení odpadá nutnost rozmíchání barev s vodou. Stejně jako práškové barvy odpovídají i Color krémy přísným kritériím kontrolované přírodní kosmetiky.

• Neobsahují syntetická barviva, vůně ani konzervační látky

• Neobsahují peroxidy, amoniak a jiné chemické substance

• Nejsou testovány na zvířatech

 

Color krémy jediné rostlinné barvy na světě v krémovém složení, byly již několikrát oceněny mimo jiné

i jako inovace roku na Bio Fach 2005, v Eko testu obdržely nejlepší známku „velmi dobré“ – březen 2006, testovaný odstín Indiánské léto.

V případě, že rostlinnou barvu chcete nanášet na barvu chemickou je předchozí zkouška pramínku nezbytně nutná! Pak naneste barvu na vlasy a nechejte ji působit asi hodinu a půl. Po této době barvu dobře spláchněte a budete sami překvapeni jak nádherné a lesklé mohou být barvené vlasy.

Nezapomeňte! Čím jemnější a světlejší vlasy jsou, tím intenzivnější bude výsledná barva.

Paleta barev:

Zlatá blond, Sahara, Ohnivá červená, Hena přírodní červená, Mahagon, Ořech Kaštan, Kaštan, Přírodní hnědá, Umbrijská hnědá, Černá

Šampony pro barvené vlasy Heřmánek, Hena a Ořech obsahují rostlinné barvící výtažky, které pomáhají vlasům rostlinnou barvu uchovat déle a zároveň o vlasy pečují. Šampony oživují i přirozenou barvu vlasů, barvení však nenahradí

Rostlinné barvy Color Creme.

Ocenění Biofach 2005 za výrobek a inovaci roku

Nejkrásnější barvy přírody.

Zdravé, lesklé vlasy a jejich jasná, zářivá barva podtrhují vaše osobní kouzlo. S přírodními rostlinnými barvami LOGONA můžete Vaší přirozenou barvu vlasů zjemnit nebo prohloubit, získat nový barevný tón a odstín a to vše bez chemického zásahu do struktury vašich vlasů.

Rostlinné barvy barví jinak:

Naše rostlinné barvy barví šetrně a dlouhodobě. Rostlinná barva nenarušuje vlas tak, jako chemické barvy, ale ovine se jako ochranný film kolem každého vlasu. Výsledkem jsou výrazné barvy, lesk a bohatost. Přirozené barevné pigmenty a struktura Vašich vlasů nebudou poškozeny. Naopak – teprve kombinace Vaší individuální barvy a našich rostlinných barev spolu vytvoří živoucí, jasné barevné nuance.

Logona rostlinné barvy se skládají pouze z přírodních surovin jako je hena z biologicky kontrolovaného pěstování a různých bylinek, plodů a kůr, které jsou kombinované s ošetřujícími a hydratačními pšeničnými proteiny a jojobovým olejem, který změkčuje a hydratuje, především pokožku hlavy.

Naše barvy mají ochrannou známku „ Kontrolovaná přírodní kosmetika“, což znamená, že neobsahují syntetické konzervační, barvicí a vonné látky, peroxidy ani amoniak. Všechny použité suroviny jsou pravidelně testovány na přítomnost pesticidů a těžkých kovů.

3. Rostlinné barvy Color Creme – krémové složení k okamžitému použití.

Světově ojedinělá inovace skvěle doplňuje naše už tak velmi oblíbené rostlinné barvy. Odpadá rozmíchávání barvy s vodou, čajem nebo kávou a barva je vhodná k okamžitému použití.

Odrosty. Naše barvy barví dlouhodobě, a proto se po 1-2 měsících mohou objevit u kořínků vlasů odrosty. Ty jsou však podstatně decentnější, než u chemických barev. Díky novému inovativnímu složení našich barev je snadné tyto odrosty obarvit.

Při dobarvování odrůstajících šedivých vlasů nechejte barvu působit nejdéle na odrostlých vlasech nejblíže hlavy (cca 45 minut až jednu hodinu), pak naneste barvu po celé délce vlasů.

Obarvení zkušebního praménku vlasů: Přirozené barevné působení rostlinné barvy je spojeno s Vaší individuální barvou, strukturou vlasů a vytvoří barevný odstín, který nelze standardně označit. Jemné, nebo velmi světlé vlasy přijímají barvu daleko rychleji a intenzivněji, než vlasy tmavé nebo silné. Aby odpovídala požadovaná barva Vašim představám, doporučujeme obarvit nejdřív jeden zkušební pramen vlasů. Doporučuje se obarvit takový pramen, kde jsou vlasy nejsvětlejší nebo nejšedivější.

K optimálnímu výsledku barvení vlasů pomocí Color Creme budete potřebovat:

• Pro optimální přípravu vlasů před barvením doporučujeme přípravek Logona Color Plus, který Vaše vlasy zbaví zbytků pěstících a stylingových produktů (přípravky, jež tvoří na vlasech film nebo obsahují silikony)

• 150 ml tubu Color Creme (u delších vlasů doporučujeme při prvním barvení tuby 2 )

• Termočepici a rukavice, které jsou součástí balení

• Misku nebo hrnek

• Štětec na barvení vlasů (je v nabídce našeho sortimentu)

• Krém na ochranu pokožky proti obarvení u vlasové hranice

• Vatu na zakrytí pokožky u hranice vlasů po nanesení krému

• Jeden nebo dva vyřazené ručníky na ochranu oblečení

• Pro péči po barvení doporučujeme Logona Color Conditioner, který zafixuje barvu na Vašich vlasech

 

Tři kroky k perfektnímu barevnému odstínu.

1. Před barvením:

Logona Color Creme můžeme nanášet jak na suché, tak na mokré vlasy. Před barvením však nepoužívejte žádný kondicionér nebo kúru, protože jinak by nemohl vlas barvu optimálně přijmout. Pokud používáte produkty jako tužidlo nebo lak na vlasy DOPORUČUJEME vlasy před barvením speciálně připravit:

Logona Color Plus Vaše vlasy optimálně připraví na barvení. Jedinečné složení se zelenou minerální zemí a extraktem z březových lístků vaše vlasy intenzivně očistí od pěsticích a stylingových přípravků, lupů a ostatních nečistot, a připraví je na přijetí barvy.

Color Plus nanášejte na suché nebo mokré vlasy štětcem nebo hřebínkem, pokud možno, pramen po prameni na celou hlavu, po celé délce vlasů. Nechejte 10-15 minut působit a důkladně opláchněte vlasy dostatečným množstvím vody.

2. Samotné barvení:

Pokud chcete zabránit obarvení pokožky u vlasové hranice, naneste na tuto mastný krém a překryjte proužkem vaty. Na ochranu Vašeho oblečení si položte na ramena ručník a používejte přiložené rukavice.

Barvu nanášejte od kořínků vlasů směrem ke konečkům po celé délce, pramen po prameni, zbytky barvy na pokožce můžete odstranit pomocí vatového tampónku napuštěného šamponem.

Překryjte vlasy přiloženou tepelnou čepicí a hlavu si omotejte ručníkem (teplo – sluneční nebo z fénu – zintenzivňuje barvící proces).

Tip: případné zabarvení pokožky časem zmizí samo, můžete však k jeho odstranění použít směs citrónové šťávy a rostlinného oleje.

4. Doba působení:

Rostlinné barvy mohou ve vlasech zůstat v rozmezí od 30 minut až po 2 hodiny. U silných nebo tmavých vlasů je doba účinku delší než u vlasů světlých nebo jemných. Po obarvení zkušebního pramenu víte, jaká doba účinnosti je pro vás správná. Tabulku doporučených časů působení najdete dále v textu.

Po uplynutí doby působení opláchněte důkladně vlasy teplou vodou.

3. Péče po barvení:

Místo šamponu vám doporučujeme použít Logona Color Conditioner.

Tato speciální intenzivní péče zafixuje barvu ve Vašich vlasech. Okamžitě po barvení Color Conditioner uzavře a obalí vlas jako neviditelný film.

Color Conditioner naneste zhruba 50 ml na celou délku vlasů a nechejte působit cca 10-15 minut a poté opláchněte dostatečným množstvím teplé vody. Dále můžete vlasy usušit a upravit obvyklým způsobem.

Důležité upozornění

Nepoužívejte v případě, kdy máte poraněnou hlavu v oblasti, kde se chystáte barvit vlasy

Barva není vhodná k malování na kůži

• Barvy nemají zesvětlující účinek

Barva není vhodná k barvení řas a obočí

• Pokud máte vlasy obarvenou chemickou barvou určitě obarvěte zkušební pramen

 

Je dobré vědět, že :

Color Creme barví dlouhodobě, nejedná se o zatónovaní, které lze vymýt. Jedná se o tzv. semipermanentní vlasovou barvu a výsledný efekt je závislý na kvalitě vašich vlasů.

Barevnou intenzitu můžete zdůraznit barvením v kratších časových intervalech. Doporučujeme však odstup mezi jednotlivými barveními 12-24 hodin.

Rostlinné barvy a trvalá: doporučujeme barvit vlasy až po trvalé ondulaci a díky svým vlastnostem a schopnostem dokáže naše barva pěstit narušenou strukturu vlasů.

Rostlinné a chemické barvy:

Pokud se kombinuje rostlinná barva s chemickou, může dojít k nežádoucímu zabarvení. Proto doporučujeme obarvit nejdříve zkušební pramen!

Použití na šedé vlasy:

Všechny rostlinné barvy jsou určeny k barvení šedivých vlasů. Šedivé vlasy jsou i po obarvení světlejší, než vlasy ostatní. Čím víc šedých vlasů, tím bude požadovaný odstín světlejší.

Paleta barev:

Color Creme měděná blond blond vlasy

Color Creme indiánské léto blond až hnědé vlasy

Color Creme ticián blond až hnědé vlasy

Color Creme nugátová hnědá středně blond až hnědé vlasy

Color Creme týk blond až hnědé vlasy

Otázky a odpovědi:

Jak si zvolím správný barevný tón?

Barevný výsledek rostlinných barev je velmi rozdílný a závisí na kvalitě a typu vlasů. Čím světlejší a jemnější vlasy jsou tím rychleji a intenzivněji přijmou barvu.

Je nutné obarvit zkušební pramínek?

Při prvním použití našich barev určitě doporučujeme zkušební pramínek obarvit, jen tak uvidíte jak vaše vlasy barvu přijmou. K tomuto účelu rozmíchejte zhruba čajovou lžičku sypké hmoty v cca 30 ml vařící vody, čaje nebo kávy.

Barevné vyobrazení barvy na výrobku je pouze orientační.

Jaké množství barvy budu potřebovat?

Pro délku vlasů na ramena potřebujete jedno balení barvy v prášku nebo Color krému. Pokud máte vlasy delší doporučujeme při prvním barvení použít barvy dvě.

Jsou rostlinné barvy vhodné i pro šedé vlasy?

Ano, ale nedokáží je odčarovat. Šedé vlasy budou vždy světlejší což vytvoří efekt přírodního melíru.

Jak nejlépe barvit prošedivělé vlasy?

Aby byl šedivý vlas po barvení co nejtmavší je potřeba ho „předpigmentovat“. K docílení tmavého odstínu je vhodný odstín kaštan jako podklad. Následným obarvením umbrijskou hnědou docílíte intenzivnější a tmavší odstín.

Umbrijskou hnědou můžeme ztmavit odstínem hena černá.

Každopádně by podíl černé ve směsi neměl přesáhnout 30%.

K tomuto poměru je vhodné se dopracovat postupně. To znamená, že při prvním barvení by měl být poměr černé 10%, při druhém 20%.

Pozor! U prošedivělých vlasů by černá barva měla být použita pouze do směsí s jinými odstíny.

Doba použití by se v tomto případě měla dodržet.

Na co je potřeba dát si pozor u trvalených vlasů?

Doporučujeme vlasy barvit až po trvalé, protože jedině potom může rostlinná barva rozvinout svůj účinek, a současně díky pěstícím schopnostem regeneruje poškozenou vlasovou strukturu.

Mohou se rostlinné barvy Logona použít i na chemicky obarvené vlasy?

V zásadě mohou, ale je před tím naprosto nutné odbarvit zkušební pramen pro zjištění konečného barvícího výsledku.

Mohou se rostlinné barvy Logona mezi sebou míchat?

Ano, právě v barevné škále od červených po hnědé odstíny jsou všechny možné barevné kombinace možné. S odstínem černá, lze míchat barvy oříšek-kaštan, kaštan a mahagon, které se tímto ztmaví. Směsí se zlatá blond a sahara se vykouzlí odstíny mezi zlatou a červenou.

Je třeba nějaká příprava vlasů před barvením?

Aby vlasy byly optimálně připraveny na rostlinnou barvu doporučujeme před barvením použít Logona Color plus.

Color plus s jedinečným složením se zelenou minerální zemí a extraktem z březových lístků, vlasy důkladně očistí od pěstících a stylingových přípravků, lupů a ostatních nečistot. Ve výsledném efektu je pak barva intenzivnější a vyrovnanější.

Rostlinné barvy se míchají s vařící vodou nebo pro posílení barevné intentenzity s černým čajem či kávou. Směs se rozmíchá na smetanově krémovou konzistenci.

Logona rostlinné barvy Color creme jsou již připravené k okamžitému použití.

Na ochranu pokožky proti obarvení vlasové hranice doporučujeme použít např. Vitaminový krém Avokádo, který bohatě naneseme u vlasové hranice a překryjeme proužkem vaty. Případná obarvení pokožky za krátkou dobu samo zmizí, nebo můžete k jejich odstranění použít směs s citrónové šťávy a rostlinného oleje.

TYP na barvení odrostů.

Rostlinné barvy Logona barví dlouhodobě, to znamená že zhruba po jednom až dvou měsících se objeví viditelný odrost. Kontrast mezi obarvenými a odrostlými vlasy je každopádně decentnější než u chemicky barvených vlasů. S předmíchanými barvami Color plus je dobarvení odrostů velmi snadné, protože barvu lze nanášet s tuby přímo na vlasy.

Ale také s práškovými barvami lze odrosty snadno obarvit. Naneste část rozmíchané barvy na odrostlou část vlasů a zhruba po polovině doby působení (cca 1,5 hodiny), zbytek barvy naneste na ostatní vlasy a nechejte působit.

Jak dlouho musí rostlinné barvy působit?

Rostlinné barvy mohou zůstat na vlasech v rozmezí 15 minut až 2 hodin.

U silných nebo tmavých vlasů je doba působení delší než u jemných a blond vlasů. Po obarvení zkušebního pramenu víte, jak dlouhá doba působení je pro vás nejvhodnější.

Zářivé barevné reflexy a melír s rostlinnými barvami?

I s rostlinnými barvami můžete docílit barevných reflexů do přírodní barvy vašich vlasů či již vlasů obarvených.

• Korálové barevné efekty do blond vlasů

• Středně až tmavě blond vlasy rubínové odstíny

• Světle hnědé vlasy mahagonové akcenty

• Vlasy obarvené mahagonem nebo ořech kaštan při obarvení pramínků černou, dostanou zajímavý barevný kontrast

 

Na obarvení pramínků vlasů oddělte pramínky, naneste na ně barvu a zabalte je do alobalu. Doba působení je stejná jako u barvení celé hlavy. Na závět opatrně smyjte – nejlépe s Logona Color Condiciorem.

Co můžu udělat pro prodloužení trvanlivosti a barevné intenzity na svých vlasech?

K zafixování barvy a zintenzivnění barvy byste měli po barvení místo šamponu použít Logona Color Condicioner. Tato speciální intenzivní péče barvu ve vlasech zafixuje, okamžitě vlas obalí a uzavře jako neviditelný film.

Tento kondicionér můžete použít mezi dvěma barveními jako intenzivně pěstící kůru.

Ideální pro mytí vlasů mezi barvením jsou vhodné Logona šampony pro barvené vlasy – Heřmánek (blond vlasy), Hena (červené až hnědé vlasy) a Ořech (hnědé až černé vlasy). Tyto šampony obsahují barvící rostlinné extrakty, které pomáhají udržet barvu na vlasech co nejdéle a současně vlasy pěstí. I přirozená barva vlasů se m§že těmito šampony osvěžit. Pozor! Šampon nenahrazuje tónování.

Jak lze obarvené vlasy ještě následně pěstit?

Pro snadnější rozčesání vlasů můžete použít buď kondicionér (Pšeničný protein, Kondicionér spray s přírodním betainem) nebo vlasovou kúru (Regenerační kúra Jojoba, Sante Expreskúra 2v1 Mango, Sante Pěnová vlasová kúra).

Při problémech jako jsou rychle se mastící vlasy, tvorba lupů nebo podrážděná pokožka hlavy doporučujeme použít Regenerační rostlinnou kúru na vlasy. Kúra dodá vlasům plnost a hedvábný lesk. Jemně rozemleté částečky rostlin pěstí pokožky hlavy a posilují vlasovou strukturu. Tato rostlinná kúra nebí vhodná pro blond a silně prošedivělé vlasy.

Jak dlouho vydrží rostlinná barva na vlasech?

Rostlinné barvy barví dlouhodobě, v závislosti na struktuře a kvalitě vašich vlasů. Pozor! Nezapomeňte, že tyto barvy jsou rostlinného původu, obalují se kolem vlasu postupně, takže optimální výsledek se dostaví zhruba až po druhém či třetím barvení (dle kvality a struktury vlasů).

Zdroj: Terra Viva s.r.o.- výhradní zastoupení a distributor pro ČR

Statistiky

celkový počet návštěv: 2366485

za týden: 15985

za den: 1299

online: 22

Kontakt

Přírodní kosmetika – kontaktdarkova-kosmetika, přírodní kosmetika, biokosmetika, bio kosmetika

Zavolejte mi, ráda Vám pomohu s Vaší objednávkou a jako profesionální kosmetička poradím vhodnou kosmetiku dle Vašich potřeb.

Telefon: 776 88 62 62

E-mail: info@darkova-kosmetika.cz

Košík

V košíku máte 0 položek
celkem za 0,- Kč

Vstoupit do košíku | vyprázdnit